Prof. Dr. Sacide Erden
Dahiliye Uzmanı

Prof.Dr.Sacide Erden 1948 yılında İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinden 1972 yılında mezun olmuştur.

Uzmanlık eğitimini 1973-1977 yılları arasında İstanbul Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda yapmıştır. Sacide Erden İç hastalıkları uzmanı olduktan sonra, SSK İstanbul Hastanesi Suni Böbrek Ünitesi’nde kuruluşununda çalışırken, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Hemodiyaliz Ünitesi’nde hemodiyaliz eğitimi almış, daha sonra Ege Üniversitesi Gastroenteroloji Bilim Dalı’nda (yan dal uzmanlık Eğitiminde ) görev almıştır.

1980 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalında Poliklinik sorumlusu ve öğretim üyesi olarak göreve başlamıştır. 4 yıl İç hastalıkları Acil Ünitesi’inde sorumlu uzman olarak çalışmış, bunu takip eden 13 sene boyunca klinikler arası konsültan hekim olarak görev almıştır. Erden, birçok farklı sağlık ocağında, Mediko-Sosyal merkezlerde ve Darülaceze kurumu gibi pek çok çeşitli kurumda çalışmıştır.

Prof.Dr.Sacide Erden 2006 yılında yılında Doççent, 2013 yılında ise profesör olmuştur. Sacide Erden 2015 yılı itibari ile Humanite Tıp Merkezinde çalışmaktadır.


Ayrıntılı özgeçmiş ve yayın listesi için lütfen tıklayınız