Uzm. Psk. Tuğba Yağan
Psikoterapist

Uzman Psikolog Tuğba Yağan, Lisans eğitimini İstanbul Ticaret Üniversitesinde iyi bir dereceyle tamamlamıştır. Bu süreç itibariyle, çeşitli hastane ve tıp merkezlerinin klinik alanlarında aktif olarak çalışmıştır. Yüksek Lisans eğitimini Maltepe Üniversitesinde gelişim psikolojisi üzerine yapmış olan Psikoterepist Tuğba YAĞAN, sağlık kuruluşlarında psikolojinin tıbbi uygulamalarında yetkinlik belgesine sahiptir. Bilgi Üniversitesinde ‘Çift ve Aile Terapisi’ üzerine uzmanlık almıştır. Çift Aile Terapileri Derneği (ÇATED) üyesidir. Ayrıca uzmanlık eğitimi süresince çok sayıda profesörden süpervizyon ve eğitim almıştır. Aynı zamanda Memorial Hastanesinde klinik çalışmalarına devam etmektedir. Halen Çocuk Odaklı Aile Terapisi, Transaksiyonel Analiz ve Stratejik Çift ve Aile Terapisi alanlarında süpervizyon çalışmalarını da sürdürmektedir. Türk Psikologlar Derneği üyesi olup; bağımlılık eğitimi ve bilişsel-davranışçı terapi 1-2 eğitimlerini almıştır.

Anne-Baba Okulu, Güvenli Davranış ve Atılganlık Becerileri, Sınav Kaygısı, Öfke ve Kontrolü, Etkili İletişim Becerileri vb. alanlarda eğitim seminerleri vermiş olup, çocuk, ergen, yetişkin ve ailelerle birlikte çalışarak çalışmalar yürütmüştür.

Bireysel ve yetişkinlerde, Bilişsel-Davranışçı (CBT), aileler ile çalışırken Sistemik Aile Terapisi yaklaşımıyla çalışmaktadır.

Çiftler ile İlişki terapisi sürecinde ‘İletişim Sorunları’, ‘Uyum Sorunları’, ‘Kıskançlık’, Cinsel Problemler’, ‘Vajinismus’, ‘Aldatma’ ve ‘Boşanma’ gibi konularda çalışmaktadır. Çift Terapisinde özellikle Stratejik Çift Terapisi, Deneyimsel Bakış ve İmago Çift Terapisinden faydalanmaktadır.


Ayrıntılı özgeçmiş ve yayın listesi için lütfen tıklayınız