Uzm. Psk. Büşra Güneş
Klinik Psikolog

Klinik Psikolog Büşra Güneş lisans eğitimini Ankara Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimi süresince Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, çocuk esirgeme kurumu, adliye, kapalı cezaevi, huzurevi, onkoloji eğitim araştırma hastanesi ve çeşitli özel psikolojik danışmanlık merkezlerinde staj yapmıştır. Çeşitli gönüllü faaliyetlere katılmış ; “Kurum Bakımındaki 0-6 Yaş Grubu Çocukların Gelişimlerinin Desteklenmesi Projesi"nde süpervizörlük yapmıştır. Bunun yanında şizofreni hastalarına destek olmak amaçlı “psişizofreni” adlı grubun kuruculuğunu yaparak gönüllü çalışmalarını sürdürmüştür ve Şizofreni Dernekleri Federasyonu’nda yönetim kurulu üyesi olmuştur. Bu süreçte “ Şizofrenide Ruhsal Toplumsal Beceri” eğitimini almıştır.

Uzman Psikolog Büşra Güneş yüksek lisansını Okan Üniversitesi’nde “Klinik Psikoloji” alanında tamamlamıştır. Bu süreçte, bilişsel davranışçı terapi, aile terapileri, şema terapisi, psikofarmakolojik yaklaşımlar, nöropsikolojik değerlendirme, grup terapisi gibi eğitimler ve bilişsel davranışçı terapi odaklı süpervizyon almıştır. Bunun yanında Hakan Türçapar’dan Bilişsel Davranışçı Terapiler eğitimine devam etmiştir. Bu dönemde Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde bilimsel bir çalışmaya gönüllü olarak katılmış ve şizofreni hastalarına yönelik grup terapisi uygulamasında bir yıl süre ile koterapistlik yapmıştır.

Humanite Psikiyatri Tıp Merkezinde çalışan klinik psikolog Büşra Güneş , özel hastanelerde ve çeşitli psikolojik danışmanlık merkezlerinde danışan takip etmiştir ve kurumlara yönelik eğitimler vermiştir. Psikolojik değerlendirme alanında; MMPI, Rorschach, Nöropsikolojik Batarya , TAT ve çeşitli zeka testlerini ( WAIS, CATELL 2A-3A, ALEXANDER, PORTEUS) uygulayabilen Büşra Güneş, ergen ve yetişkinler ile çalışmaktadır. EMDR 1 ve 2. düzey eğitimlerine katılmış ve süpervizyonlarını tamamlamıştır; Şema Terapi Eğitimini bitirmiştir. Psikotik bozukluklar alanında rehabilitasyon ve psikoeğitim çalışmalarını yürütmekte ve kaygı bozuklukları ( panik atak, yaygın anksiyete bozukluğu, OKB, fobiler ) , öfke kontrolü, stres yönetimi gibi konularda çalışmaktadır. Yeme Bozuklukları Destek Derneği üyesi olan Büşra Güneş ; psikodiyet, sağlıklı beslenme, beden kabulü, yeme bozuklukları ve beden imajı bozuklukları alanında da hizmet vermektedir.


Ayrıntılı özgeçmiş ve yayın listesi için lütfen tıklayınız